• Een aantal van de woningen aan de Ruigenhil, deels nog bewoond, deels leegstaand.
• Een aantal van de woningen aan de Ruigenhil, deels nog bewoond, deels leegstaand. Foto: Geurt Mouthaan

Vernielingen aan leegstaande woningen Ruigenhil in Alblasserdam: gemeente denkt aan anti-kraak om dit tegen te gaan

Nieuws 1.813 keer gelezen

Alblasserdam - Om verdere vernielingen aan de leegstaande woningen aan de Ruigenhil te voorkomen, kijkt de gemeente Alblasserdam naar meerdere beheeropties. Anti-kraak is daarbij één van de scenario’s, al bezweert de gemeente dat dit geen tijdelijke bewoning zou zijn. 

Enkele weken geleden hield de politie drie jongeren aan voor het vernielen van één van de door de gemeente opgekochte en leegstaande huizen aan de Ruigenhil. Zij kregen een boete en moeten zich melden bij bureau Halt. Het was niet de eerste keer dat het misging, meldt het gemeentebestuur desgevraagd. 

Camerabewaking

Het risico op verdere vernielingen of bijvoorbeeld brandstichting is wel aanwezig, maar, zo stelt de woordvoerder van de gemeente: ‘Hoewel er eerder enkele incidenten zijn geweest, achten wij het risico op verdere vernielingen of brandstichting op dit moment beheersbaar door de genomen maatregelen.’ 

Ze vervolgt: ‘Zo worden de panden die niet meer bewoond worden terstond afgedicht en nutsvoorzieningen afgesloten. Percelen worden afgezet met hekwerk en er vindt visueel beheer plaats met behulp van camerabewaking.’ De locatie maakt daarnaast onderdeel uit van de reguliere surveillance van handhaving en politie. ‘Als het nodig is, zullen we extra aandacht vragen voor deze locatie.’

‘Tijdelijke niet-woonfunctie’

Vanwege de vernielingen kijkt de gemeente ook naar beheeropties. ‘Bij dat beheer is tijdelijke bewoning uitgesloten’ . Maar desgevraagd blijkt anti-kraak wel één van de scenario’s. Anti-kraak ziet de gemeente echter niet als bewoning, maar als een ‘tijdelijke niet-woonfunctie’.

Het is inmiddels bijna vier geleden dat de gemeente Alblasserdam besloot ruim 9 miljoen euro uit te trekken om het proces om de woningen aan de Ruigenhil, gelegen op het industrieterrein aan de Noord, op te kopen. Doel was ze na aankoop te slopen. Daar is nog niets van gekomen, mede vanwege het feit dat de een groot deel van de woningen door de gemeente in 2013 zijn bestempeld als beschermd dorpsgezicht

‘Er is nog geen sloopdatum vastgesteld’, laat de gemeente weten. ‘We onderzoeken of tijdelijk gebruik mogelijk is binnen het bestemmingsplan, maar bewoning is uitgesloten. De nadruk ligt nu op beheer en schadepreventie.’

Geurt Mouthaan

Redacteur/fotograaf van Het Kontakt-Alblasserwaard en Het Kontakt-Klaroen.nl. Daarnaast actief voor de magazines van Kontakt Mediapartners.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Levi Sprong verongelukte in het verkeer.
Nieuws 6 uur geleden
Rouw in regio na overlijden Levi Sprong (14) uit Alblasserdam. De Zwerver: ‘Verdriet is groot’
Afbeelding
Sport 8 uur geleden
Drechtstreek deelt lolly’s uit als afsluiting van campagne rondom positief gedrag
Afbeelding
112 20 uur geleden
Dakbrand aan de Kraanbaan in Alblasserdam
Afbeelding
112 20 uur geleden
Ongevallen in Noordtunnel bij Alblasserdam en op Brug over de Noord

Advertenties uit de krant

Het affiche van de maaltijd tijdens Vluchtelingendag.
Nieuws 22 uur geleden
Vluchtelingen en Papendrechters delen maaltijd tijdens Vluchtelingendag
De meiden van C2 werden kampioen in de 1e klasse.
Sport 13 mei, 11:31
Kampioensduik voor twee jeugdploegen Smash ‘66
Afbeelding
Nieuws 13 mei, 09:34
Waterschap vraagt inwoners mee te denken over waterbeleid 2028–2033
Aad Koot (links) en Karel Spitsbaard.
Sport 13 mei, 09:20
VV Papendrecht behoort tot select gezelschap met KNVB FairPlay-certificaat
Tobias Huurman op zijn fiets.
Nieuws 13 mei, 09:15
Tobias Huurman uit Papendrecht gaat 400 kilometer fietsen voor Oekraïne

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen