
Ruigenhil: vrachtwagens die op fietspad rijden en schade aan wegdek veroorzaken
Nieuws 1.499 keer gelezenALBLASSERDAM • Vrachtwagens die de weg kapotrijden, schade aan auto’s veroorzaken en voor gevaarlijke situaties zorgen: een simpel verkeersbord kan het voorkomen.Maar volgens de bewoners van de Ruigenhil weigert de gemeente Alblasserdam dit.
Het is een probleem dat al een jaar of vijf speelt. Na het oversteken van De Helling kun je de linksaf de Staalindustrieweg oprijden richting het industrieterrein. Dat is voor de vrachtwagens de juiste route. Maar omdat de routeplanner regelmatig rechtsaf richting de Kabelbaan aanbeveelt en veel chauffeurs onbekend zijn met het gebied, gaat het dagelijks mis.
Ze rijden in het verlengde van de Kabelbaan vast op de doodlopende Ruigenhil. “Vooral ’s ochtends gebeurt dat vrijwel altijd”, vertellen enkele bewoners. “Ze komen hier de bocht om en merken dat ze verkeerd zitten. Maar omdat het hier zo smal, moeten ze achteruit terug.”
Beschadigingen aan betonblokken
Dat levert de nodige schade op. Aan de auto’s en bedrijfswagens die langs de weg geparkeerd staan, maar ook aan de vrachtwagens zelf. De beschadigingen aan de betonblokken langs kant van de weg spreken boekdelen. De lak van de voertuigen zie je erop terug.
Een paaltje dat de gemeente in het wegdek had geplaatst is na een aanrijding weggehaald. Onderdelen van de vrachtwagen die het veroorzaakte liggen nog in de berm.
Vrachtwagens op fietspad
Even verderop zijn de sporen nog veel duidelijker zichtbaar. Een betonnen afscheiding tussen de weg en het fietspad is er finaal uitgereden en ligt beschadigd aan de kant. Het gras is verdwenen en je hoeft geen Sherlock Holmes te zijn om de bandensporen van vrachtwagens te herkennen.
“Hier rijden ze achteruit het fietspad op, helemaal tot aan de tunnel. Voor fietsers en automobilisten die hier rijden is dat heel gevaarlijk, omdat het zicht slecht is. Het is afwachten tot er slachtoffers vallen.”
Ze verwijzen naar een ‘olifantenpad’ een paar meter verder. Ook daar is het gras helemaal verdwenen. “Zo gaan ze de weg weer op richting de Staalindustrieweg. Maar er zijn er ook bij die de hele route achteruitrijden, met alle risico’s van dien.”
Auto’s in de bocht geparkeerd
Nog een pijnpunt: in de bocht richting de Ruigenhil staan volgens de bewoners vrijwel altijd auto’s geparkeerd. “Dat is gekomen nadat FN Steel (het bedrijf grenzend aan de Ruigenhil, red.) een tent op hun eigen parkeerterrein heeft gezet. Er zijn medewerkers die niet om willen rijden en hun auto dan maar hier neerzetten. Het mag niet, zorgt voor gevaarlijke situaties, maar er wordt niet of nauwelijks op gehandhaafd.”
En ja, ze hebben naar eigen zeggen al meerdere keren bij het gemeentebestuur aan de bel getrokken. Het verzoek is eenvoudig. Zet bij de kruising van de Kabelbaan en de Staalindustrieweg een duidelijk bord neer dat verwijst naar de bestemmingen van de vrachtwagens: vooral de bedrijven Peute Recycling, FN Steel en Van Nugteren Transport. “Maar daar wordt niets mee gedaan. Je geeft het aan en dan blijft het elke keer stil. Het lijkt alsof ze zich op het gemeentehuis niet voor onze situatie interesseren.”
Gemeente: mogelijke oplossingsrichting
Dat het een verkeersonveilige situatie is, herkent het gemeentebestuur. Zo laat een woordvoerder desgevraagd weten. Een harde toezegging om de door bewoners voorgestelde oplossing ligt nog niet op tafel.
Het plaatsen van een bord om vrachtwagens de goede kant op te sturen is niet meer dan een optie. ‘Een aanvullend verkeersbord wordt meegenomen in de overwegingen voor mogelijke oplossingsrichtingen.’
Kruising recent gereedgekomen
Daarbij verwijst de gemeente naar de werkzaamheden die verricht worden op deze locatie. Al lijkt het in de beantwoording alsof het om een nieuwe kruising gaat, terwijl dat niet het geval is. ‘Het kruispunt waar u naar verwijst is recent gereedgekomen.’ Dat er al veel langer geklaagd wordt door bewoners, herkent het gemeentebestuur niet. ‘Er zijn op dit moment geen openstaande meldingen of vragen van bewoners bij het cluster ruimtelijk beheer met betrekking tot deze situatie.’
Actieve handhaving op het parkeren in de bocht vindt daarnaast niet plaats. ‘Tenzij er sprake is van overtredingen van de verkeerwetgeving.’
Geurt Mouthaan
Redacteur/fotograaf van Het Kontakt-Alblasserwaard en Het Kontakt-Klaroen.nl. Daarnaast actief voor de magazines van Kontakt Mediapartners.
































