• Een tekening van hoe het zuidelijk deel van de Kraaihoek eruit komt te zien.
• Een tekening van hoe het zuidelijk deel van de Kraaihoek eruit komt te zien. Foto: Aangeleverd

Woonkracht10 mag verder aan de slag met herontwikkeling eerste deel Kraaihoek

Algemeen

PAPENDRECHT • De gemeenteraad van Papendrecht heeft donderdagavond met ruime meerderheid besloten om de herstructurering van het eerste deel van de wijk Kraaihoek in gang te zetten.

Er komen 139 woningen en appartementen, waar nu nog 99 sociale huurwoningen staat uit de jaren vijftig van de vorige eeuw. Die woningen rond de Boomgaardstraat, de Weteringsingel en een gedeelte van de Badhuisstraat voldoen al jaren niet meer aan de huidige normen en gaan plaatsmaken voor moderne rijwoningen en appartementen in de sociale sector, die in de toekomst aangesloten gaan worden op warmtenet. Van de toekomstige appartementen en woningen zullen er 61 bestemd zijn voor senioren en 10 voor jongeren tussen de 23 en 30 jaar.

Alleen D66 stemde tegen, omdat de partij vindt dat de gemeente aan de bewoners en omwonenden onvoldoende gelegenheid heeft gegeven om te participeren. “Ze hebben een alternatief plan gepresenteerd. Daar is niets mee gedaan”, betoogde Trijntje van Es van D66. Ze vreesde voor bezwaren, waardoor de plannen onnodig vertraagd zouden kunnen worden.

Wethouder Arno Janssen was het niet eens met D66. “Er is veel geparticipeerd in dit plan, ook met deze mensen die met een alternatief plan zijn gekomen.” Volgens dat alternatieve plan zou een appartementencomplex, dat nu ingetekend staat aan de Badhuisstraat (tegenover de Kleine Waal), verplaatst moeten worden naar de andere kant van het plangebied. Vlakbij De Meent dus. Dat zou minder overlast geven in de Badhuisstraat en meer daglicht en beter uitzicht verschaffen aan de bewoners van de Kleine Waal.

Wethouder Janssen gaf echter aan dat er geen enkele reden is om iets te veranderen aan het plan. Sterker nog; hij vertelde dat er acht appartementen minder gebouwd zouden kunnen worden als het complex aan de andere kant van het plangebied zou komen. Ook blijven er dan minder parkeerplekken over. “Als we dat doen, is het plan niet meer haalbaar.”

Nu de gemeenteraad besloten heeft om de herstructurering van dit deel van de Kraaihoek in gang te zetten, wordt het plan ter inzage gelegd.

Bert Bons

Redactiecoördinator van Het Kontakt-Alblasserwaard en Het Kontakt-Klaroen.nl

Laatste nieuws

De luidklok uit ongeveer 1375.
Nieuws 1 uur geleden
Vijf bijzondere locaties in Papendrecht open tijdens Monumentendag
Afbeelding
Nieuws 4 uur geleden
Molenstichting SIMAV maakt kans op prijs van 50.000 euro: stemmen kan vanaf vandaag
Afbeelding
Nieuws 5 uur geleden
Eerste paal voor eerste woning op Kloosterrein in Alblasserdam
Afbeelding
Nieuws 5 uur geleden
Jubileumeditie rommelmarkt Lavendel in Alblasserdam wordt ook de laatste

Advertenties uit de krant

De crew voor de voorstelling met de taart die aangesneden wordt.
Nieuws 6 uur geleden
Acteurs starten voorbereidingen voor voorstelling ‘De Pieten van Sint’ in Papendrecht
Afbeelding
Nieuws 22 uur geleden
Molens van Kinderdijk zijn deze week ‘s avonds sfeervol verlicht
Afbeelding
Nieuws 22 uur geleden
Kinderen bewegen meer, maar buitenspelen staat onder druk in Zuid-Holland Zuid
Burgemeester Margreet van Driel en kinderburgemeester Inaaya Mashal.
Nieuws gisteren
Verkeerscampagne rond scholen Zuidkil in Papendrecht: beloning als je niet met de auto komt
De ingezamelde kleding wordt opgehangen.
Nieuws 8 sep, 09:08
Rotary verkoopt kleding en accessoires op Havenfestival Alblasserdam

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen