Er wordt onderzoek gedaan naar de behoefte aan huisvesting voor arbeidsmigranten.
Er wordt onderzoek gedaan naar de behoefte aan huisvesting voor arbeidsmigranten. Foto: 123RF

Huisvesting van arbeidsmigranten onder de loep: Ondernemershuis ziet dat huidig beleid tekortschiet

Zakelijk

Altena - De gemeente Altena laat onderzoek uitvoeren naar de behoefte aan huisvesting voor arbeidsmigranten. Ondernemers kunnen deelnemen aan een vragenlijst van onderzoeksinstituut Risbo van de Erasmus Universiteit Rotterdam.

Het onderzoek brengt in kaart hoeveel arbeidsmigranten ondernemers nu inzetten en hoeveel ze er in de toekomst verwachten nodig te hebben. Ook vraagt de gemeente naar wensen over huisvesting van deze werknemers.

Vragenlijst

De vragenlijst duurt ongeveer tien minuten. Ondernemers kunnen deze invullen via www.risbo.org/altena. Naast de vragenlijst houdt Risbo ook interviews met ondernemers uit Altena.

De gemeente gebruikt de resultaten om haar beleidsregels te verbeteren. Individuele antwoorden blijven geheim. Alleen een samenvatting van alle resultaten komt naar de gemeente. De resultaten worden in het voorjaar van 2026 openbaar gemaakt.

Ondernemershuis steunt onderzoek

Het Ondernemershuis Altena steunt het onderzoek. "Wij vermoeden dat het huidige beleid tekort schiet als we kijken naar de behoefte voor de komende jaren naar internationale werknemers", zegt voorzitter Peter Vos.

Vos benadrukt het economische belang. "Kunnen bedrijven niet groeien, dan zullen ze hun activiteiten elders op moeten zetten en zullen er ook banen verdwijnen voor werknemers die in deze regio wonen."

Voordelen lokale economie

Hij wijst ook op voordelen voor de lokale economie. "Met fatsoenlijk huisvestingsbeleid gaan deze arbeidsmigranten deel nemen aan de lokale economie door bij bijvoorbeeld de gevestigde winkels inkopen te doen. Op langere termijn draagt dit juist ook weer bij aan de leefbaarheid in de dorpen van Altena."

“Dus ondernemers: vul deze vragenlijst in met uw visie op arbeidsmigranten zodat er een duidelijk beeld ontstaat wat de échte behoefte is bij het bedrijfsleven in Altena”, besluit Vos.

Laatste nieuws

Foto ter illustratie.
Nieuws 2 uur geleden
Tweedehandswinkel Baraka organiseert ladies night met acties en kortingen
Lars de Kooter, winnaar van de 3000m schoolslag jongens onder 18 jaar.
Sport 3 uur geleden
Biesboschzwemmers pakken twee Nederlandse titels bij NK open water
Jan Schalken, Piet Govaert, Vincent van Dortmont, Robbie Hofmans en André Nederveen.
Nieuws 23 uur geleden
Zestig jaar lang iedere week naar de fanfare: Jan Schalken doet het nog steeds
Pien Uithoven in Sittard.
Sport 23 uur geleden
Pien Uithoven uit Babyloniënbroek klopt internationaal veld op Tom Dumoulin Bike Park

Advertenties uit de krant

Roeiers van WSV Woudrichem trotseren de Theems.
Sport 23 uur geleden
Roeiers uit Altena trotseren de Theems in Londen: boot van WSV Woudrichem eindigt als eerste
Margret van der Mooren is de nieuwe directeur van SBO De Leilinde in Oudheusden.
Nieuws 23 uur geleden
Margret van der Mooren nieuwe directeur van SBO De Leilinde in Oudheusden
De art-decobelettering is in ere hersteld.
Nieuws gisteren
Historische letters van bakkerij Van Wijk in Woudrichem zijn weer in ere hersteld
Afbeelding
112 15 sep, 09:46
Auto belandt in sloot langs Neer-Andelseweg in Andel, bestuurster gaat ongedeerd naar huis
De 54e Ronde van Giessen.
Sport 14 sep, 14:16
Ahmed Abubakar wint 54ste Ronde van Giessen, Saskia Kersbergen zet een parcoursrecord neer

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen