• De Vestingstadloop begon dit keer op de atletiekbaan in Sleeuwijk.
• De Vestingstadloop begon dit keer op de atletiekbaan in Sleeuwijk. Foto: Ad Pellicaan

Carsten Kok verpulvert parcoursrecord tijdens halve marathon van Vestingstadloop

Sport

SLEEUWIJK/WOUDRICHEM • Traditiegetrouw wordt het Blankers & Van Vark Altena Road Circuit afgesloten met de Vestingstadloop. Dit jaar vond de start voor het eerst plaats vanaf de atletiekbaan in Sleeuwijk, waar ideale loopomstandigheden golden. 

Een recordaantal van 390 lopers, waaronder 51 jeugdleden, verscheen aan de start. De jeugd opende de wedstrijd met vier afstanden op de baan. Aan het einde van het seizoen konden de jeugdleden de prestaties van hun tegenstanders goed inschatten, wat resulteerde in een verrassingsloze race.

Record verpulverd

Vervolgens begon de halve marathon, waarbij Carsten Kok vanaf het eerste moment in een felroze shirt de koppositie innam. Hij verpulverde het bestaande record van 1:08:28 en finishte in een indrukwekkende tijd van 1:06:32. De 17-jarige Thijs Bok was de snelste loper van Altena Road Runners op de 21,1 km en eindigde op een mooie zevende plaats.

Direct na de halve marathon startten de wedstrijden voor de 10,5 kilometer (1/4 marathon) en de 5,2 kilometer (1/8 marathon), waar deelnemers ook mooie persoonlijke records behaalden. Uitslagen zijn te vinden op www.uitslagen.nl.

Prijsuitreiking

Na de finish vond de prijsuitreiking van het complete seizoen van het Altena Road Circuit plaats, met de uitslagen beschikbaar op www.altenaroadcircuit.nl. 

Frans Jacobs, die 40 jaar als speaker van hardloopwedstrijden heeft gefunctioneerd, nam afscheid. Dit was zijn laatste publieke optreden bij Altena Road Runners, en hij werd in het zonnetje gezet voor zijn jarenlange inzet.

De atletiekbaan was deze dag gevuld met gezellige drukte, en dankzij de inzet van ruim 60 vrijwilligers verliep het evenement vlekkeloos. Op naar volgend seizoen.

Laatste nieuws

In 2023 speelde Kozakken Boys voor de beker een thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag.
Sport 8 minuten geleden
Kozakken Boys loot in KNVB-beker een thuiswedstrijd tegen FC Utrecht
Team Neuro Logic Trio, bestaande uit Amy Vlot, Lucas Krijgsman en Robbin Minnee.
Nieuws 1 uur geleden
Wijk en Aalburger in roboticateam dat Nederland vertegenwoordigt op wereldfinale
Afbeelding
112 1 uur geleden
Fietser aangereden op Almweg in Almkerk en met ambulance naar ziekenhuis gebracht
Dit deel van het Almpad is te smal en bij regen te modderig voor rolstoelgebruikers.
Nieuws 5 uur geleden
AltenaLokaal stelt vragen over ontoegankelijk deel van het Almpad in Almkerk

Advertenties uit de krant

VV Altena scoort dit seizoen ook voor KWF.
Nieuws 6 uur geleden
VV Altena scoort dit seizoen ook voor KWF: ieder doelpunt levert tien euro op
Foto ter illustratie.
Nieuws 24 sep, 09:39
Nieuwe EHBO-cursus gaat van start in Wijk en Aalburg: aanmelden kan nu
Raïsa Schoon.
Sport 23 sep, 14:31
Werkendamse Raïsa Schoon kroont zich tot Queen of the Court in Utrecht
Het gemeentehuis in Almkerk.
Nieuws 23 sep, 13:56
VVA en FVD willen opheldering over stroomaanvraag bij De Schuur in Eethen
De nieuwe verbindingsboog van de A59 naar de A27.
Nieuws 23 sep, 13:41
A59 ruim negen dagen dicht in oktober: laatste grote klus aan knooppunt Hooipolder

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen