• Archieffoto van onderhoudswerkzaamheden aan de A27.
• Archieffoto van onderhoudswerkzaamheden aan de A27. Foto: Paul van Baardwijk

A27 dicht in de zomer vanwege werkzaamheden: wat betekent dit voor jouw rit?

Nieuws Werkzaamheden A27

REGIO • De A27 gaat komende zomer op twee trajecten tijdelijk dicht vanwege werkzaamheden. Tussen Gorinchem en Everdingen en tussen Sint-Annabosch en Hooipolder voert Rijkswaterstaat samen met aannemerscombinatie ALSÉÉN werkzaamheden uit om de snelweg te verbreden.

De afsluitingen vallen bewust in de zomervakantie, omdat er dan minder woon-werkverkeer is. Weggebruikers moeten rekening houden met een extra reistijd die kan oplopen tot 60 minuten. 

Verkeer wordt omgeleid via alternatieve routes, die met gele borden langs de weg zijn aangegeven. Vanaf Utrecht wordt geadviseerd om via Rotterdam te rijden. Ook lokaal verkeer wordt omgeleid, onder meer via de N214 en N216.

In drie fasen dicht

De A27 is tussen Gorinchem en Everdingen in drie fasen afgesloten. In de richting van Utrecht is de snelweg dicht van vrijdag 25 juli 22.00 uur tot vrijdag 1 augustus 22.00 uur.

In beide richtingen is de A27 vervolgens afgesloten van vrijdag 1 augustus 22.00 uur tot maandag 4 augustus 05.00 uur.


Tot slot is de weg in de richting van Breda dicht van maandag 4 augustus 05.00 uur tot woensdag 13 augustus 05.00 uur. Verkeer wordt in deze periode omgeleid via de A15 en A2.


Nieuwe verbindingsweg van A59 naar A27

Bij knooppunt Hooipolder komt een nieuwe verbindingsweg van de A59 uit Zonzeel naar de A27 richting Utrecht. Hiervoor worden momenteel twee onderdoorgangen gemaakt, onder de A27 en de Oosterhoutseweg. 

Komende zomer wordt de onderdoorgang onder de A27 op zijn plaats geschoven tijdens ‘de 100 uur van Hooipolder’: in totaal nemen deze werkzaamheden zo’n 100 uur in beslag.

Dit werk vindt plaats van woensdag 13 augustus 22.00 uur tot maandag 18 augustus 05.00 uur. In die periode is de A27 richting Utrecht dicht tussen knooppunten Sint-Annabosch en Hooipolder, en richting Breda tussen knooppunt Hooipolder en afrit 19 Oosterhout. 

Verkeer richting Utrecht wordt vanaf knooppunt Sint-Annabosch/knooppunt Galder omgeleid via de A16 en de A59. Verkeer richting Breda wordt vanaf knooppunt Gorinchem omgeleid via de A15, N3 en A16 en vanaf knooppunt Hooipolder via de A59, A16 en A58.

Later dit jaar volgt de onderdoorgang onder de Oosterhoutseweg.

Project A27 Houten - Hooipolder

De afsluitingen zijn onderdeel van het project A27 Houten – Hooipolder. Met de verbreding wil Rijkswaterstaat de doorstroming verbeteren, files verminderen en sluipverkeer in de regio tegengaan.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Bart Stoutjesdijk (l) winnaar van de Prijs voor de Nieuwsbladfotografie in de categorie sport.
Nieuws 11 uur geleden
Jury over winnende sportfoto van Bart Stoutjesdijk: ‘Het is een en al gedeelde extase’
Afbeelding
foto’s 13 jun, 17:56
Fietsliefhebbers trekken weer door de dorpen voor jubileumeditie Aalburg Rond
Afbeelding
foto’s en video 13 jun, 14:43
Ta-tu-toeteren maar! Truckerdag trekt veel bekijks
Jongerencentrum De Pomp in Almkerk.
Nieuws 12 jun, 12:38
Duizenden jongeren kwamen er over de vloer, nu viert Jongerencentrum De Pomp het 55-jarig bestaan

Advertenties uit de krant

Feest bij vmbo Schans in Sleeuwijk.
Nieuws 12 jun, 12:30
Docenten trekken de dorpen in om geslaagden van vmbo Schans te verrassen
Afbeelding
Nieuws 11 jun, 22:18
Nieuwe coalitie presenteert plannen voor Altena: bouwen in alle kernen, zwembaden blijven open en regie op asielopvang
Afbeelding
Nieuws 11 jun, 13:42
Wil jij weten wat er verandert bij de kruispunten op de N267? Bezoek de presentatie op 17 juni
Afbeelding
Nieuws 11 jun, 13:20
NOAD’32 viert halve eeuw vrouwenvoetbal: ‘Vanzelfsprekend onderdeel van wie wij zijn geworden’
Het Andels Fanfare Corps.
Nieuws 11 jun, 13:03
Andels Fanfare Corps ontvangt viervoudig wereldkampioen in Woudrichem

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen