• Het was een feestelijke dag in Hank.
• Het was een feestelijke dag in Hank. Foto: Aangeleverd

Eerste steen gelegd voor De Roode Camer in Hank: mijlpaal voor 40 nieuwe bewoners

Nieuws

HANK • Het was woensdag een feestelijke dag in Hank. Wethouder Hans Tanis van gemeente Altena legde samen met toekomstige bewoners de eerste officiële steen voor nieuwbouwproject De Roode Camer. Hiermee is weer een belangrijke mijlpaal bereikt in de bouw van veertig nieuwe woningen tussen de Buitendijk en de Raai.

Voorafgaand aan het leggen van de steen spraken Han Jetten, directeur-bestuurder van Bazalt Wonen en Bouwlinie, en wethouder Hans Tanis de aanwezigen toe. Ze vertelden over het belang van het project, de duurzame woningen die er komen en de aandacht voor leefbaarheid. De nieuwe wijk biedt straks een mix van sociale huurwoningen en koopwoningen, waarmee Hank weer een stukje groeit maar wel op een manier die past bij het dorp. 

Wethouder Hans Tanis geeft aan: “De leefbaarheid in onze kernen en wijken is voor de gemeente een belangrijk thema: het moet overal in Altena fijn zijn om te wonen. Omkijken naar elkaar en verbondenheid zijn vooral in de kleinere kernen vaak nog sterk aanwezig. Daar willen we dan ook aan vasthouden en daarom is het belangrijk om hierin op allerlei manieren te blijven investeren.”

Laatste fase

De laatste fase van De Roode Camer bestaat uit twee delen. Deel 1 bestaat uit twintig sociale huurappartementen en is al in aanbouw. In november 2024 startte de bouw van deel 2: vijf rijwoningen voor sociale huur en vijftien koopwoningen. 

Alle woningen worden duurzaam gebouwd en voorzien van zonnepanelen en een energiezuinig bodemwarmtepompsysteem, waarmee zowel verwarming in de winter als lichte koeling in de zomer wordt geregeld. Hiermee verrijst een mooie nieuwe gemengde woonwijk in Hank.

Han Jetten benadrukte hoe belangrijk het bouwproject in de gemeente is: “De vraag naar betaalbare en duurzame woningen is groot. Met De Roode Camer dragen we bij aan een plek waar mensen fijn en toekomstbestendig kunnen wonen. We zijn trots dat we hier samen met de gemeente Altena aan werken.”

Sociale huurwoningen

Als alles volgens planning verloopt worden de sociale huurwoningen uiterlijk in mei gepubliceerd op Woongaard. Zie hiervoor de website www.woongaard.mijndak.nl.

Laatste nieuws

Foto ter illustratie.
Nieuws 12 uur geleden
Waterschap Rivierenland beperkt gebruik van sluizen om water vast te houden tijdens droogte
Archieffoto van Raïsa (boven) en Katja.
Sport 16 uur geleden
Beachvolleybalster Raïsa Schoon uit Werkendam pakt goud in Rio de Janeiro
Vissers op het Hollands Diep in de oorspronkelijke tentoonstelling.
Nieuws 31 jul, 14:06
Dit schilderij van bijna 40 kilo maakt plaats voor nieuwe toekomst van Visserijmuseum Woudrichem
Afbeelding
Nieuws 31 jul, 13:56
Binnenstebuiten op het grote doek: filmochtend over emoties in Werkendam

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Sport 31 jul, 13:46
Mijlpaal voor Gian van Veen uit Andel: darter klimt naar tweede plek op wereldranglijst
Op het terrein van de verdachte werd een vangkooi aangetroffen met een levende duif.
Nieuws 31 jul, 13:34
Levende duif als lokaas, honderden vogels zonder ring: man in Altena aangehouden voor illegale jacht
De Merwedebrug bij Gorinchem.
Nieuws 31 jul, 12:38
Aantal vrachtwagens over Merwedebrug gedaald met 90 procent, maar handhaving buitenlandse kentekens hapert
Langs de A27 staan borden die de afsluiting aangeven.
Nieuws 30 jul, 17:34
96 boetes voor illegaal oversteken Merwedebrug door vrachtwagens en touringcars: alleen met Nederlands kenteken
Afbeelding
Nieuws 30 jul, 12:51
Duizenden boeken voor een prikje bij Wijkestein in Wijk en Aalburg

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen