
Iedereen draagt een steentje bij: Florianne en Janneke zijn onmisbare vrijwilligers bij SKV
NieuwsSLEEUWIJK • Geen sportvereniging houdt stand zonder de inzet van vrijwilligers. Dat geldt ook voor de Sleeuwijkse Korfbal Vereniging (SKV). Om de vereniging met 133 leden draaiende te houden zijn spelers vanaf de B in meerdere of mindere mate actief voor de club. Florianne Vink (32) uit Sleeuwijk en Janneke Hovestadt (40) uit Werkendam behoren tot de groep van topvrijwilligers die in geen enkele sportclub zal ontbreken.
Florianne werd al op haar veertiende gevraagd zich in te zetten voor de vereniging. Het trainen en coachen van het jongste team gaf haar gelijk veel voldoening: “Een wedstrijd winnen of zelfs kampioen worden is ontzettend leuk. Maar belangrijker was dat ik zag dat de kinderen het samen goed hadden.”
Dat plezier ziet ze de laatste jaren ook terug bij KangoeroeKlup die ze samen met twee andere vrijwilligers draait. Twaalf peuters en kleuters maken daar op speelse wijze kennis met korfbalvaardigheden. Er is veel creativiteit nodig om iedere keer weer nieuwe uitdagende spelvormen te vinden, waarbij ook rekening gehouden moet worden met het verschil in interesse en spanningsboog van een drie- en een zesjarige.
Iets voor de club doen
Janneke begon op haar twaalfde met korfballen en op haar vijftiende met het geven van trainingen. Aanvankelijk bij een andere vereniging, maar sinds 2017 bij SKV: “Toen ging mijn zoon bij SKV korfballen. In plaats van terugrijden naar Werkendam, kon ik net zo goed iets voor de club gaan doen.”
“Aanvankelijk trainde en coachte ik twee teams, maar sinds een jaar of zes is dat alleen het team van mijn zoon. Heel praktisch, maar ook erg leuk om alle spelers te zien groeien. Het is wel steeds een uitdaging om nieuwe oefeningen te bedenken.”
Een hele puzzel
Als trainer ging Janneke al snel deel uitmaken van de technische commissie. Vanuit die rol maakt ze nieuwe leden wegwijs binnen de vereniging, onderneemt ze actie als zich in een wedstrijd bijzonderheden voordoen en zorgt ze dat er voldoende bezetting is in een team voor wedstrijden. Ook begeleidt ze de A-jeugd bij het geven van trainingen een de E- en D-teams. De technische commissie is ook verantwoordelijk voor de teamindeling.
Janneke: “Dat is iedere keer een hele puzzel. Je wilt teams voldoende groot hebben, voldoen aan de leeftijdsgrenzen, maar vooral ook vriendjes en vriendinnetjes bij elkaar houden. We zijn een kleine vereniging en kennen een grote saamhorigheid. Er wordt daarom vaak met ouders overlegd.”
Van vossenjacht tot nieuwjaarstoernooi
De saamhorigheid en hechtheid van SKV is ook zichtbaar in de activiteiten die buitenom de trainingen en wedstrijden georganiseerd worden. Samen met drie anderen is dat de verantwoordelijkheid van Florianne.
Er is jaarlijks een vossenjacht, een spooktocht, een nieuwjaarstoernooi in de vorm van koppelschieten, een bos- en duintraining en een afsluitdag. Daarnaast worden er wisselende activiteiten georganiseerd zoals schaatsen, zwemmen, bowlen of happen en trappen.
Florianne: “We zorgen steeds dat er aandacht is voor alle teams. Ook kunnen bij verschillende activiteiten familieleden aanschuiven.”
Via Instagram en Facebook krijgen leden en betrokkenen vervolgens foto’s van deze activiteiten te zien, net als van wedstrijden, huldigingen en nieuwe sponsoren. Het bijhouden van deze kanalen is een clubtaak die ook bij Florianne ligt.
Topvrijwilligers
Beide topvrijwilligers zijn terughoudend en bescheiden als gevraagd wordt hoeveel tijd zij per week aan hun club besteden. Janneke komt uit op een uurtje of vijf, zes. Florianne op twee tot drie uur. Beide vrijwilligers doen het met groot plezier. Ze zien het enthousiasme van de kinderen bij trainingen, het plezier tijdens de activiteiten en krijgen de waardering van ouders als er met hen overlegd wordt.
Janneke en Florianne doen het werk binnen de vereniging niet alleen. Er zijn anderen die zich bezighouden met onderhoud, de kantine, sponsoring, de kleding en de scheidsrechters. En van alle ouders en alle volwassen leden wordt verwacht dat ze beschikbaar zijn voor vervoer naar wedstrijden, het wassen van de kleding en het draaien van kantinediensten.
Ode aan de vrijwilliger
Ook in Altena maken vrijwilligers het verschil. In 2025 laat Het Kontakt iedere veertien dagen vrijwilligers aan het woord over hun werkzaamheden en hun drijfveren.
Alle mogelijke vormen vrijwilligerswerk komen aan bod. Deze week staan de schijnwerpers op: sportvereniging SKV uit Sleeuwijk.
Door Corine Verweij






















