• Eefje Rondeel en Aveline Dijkman.
• Eefje Rondeel en Aveline Dijkman. Foto: Aangeleverd

Is coaching een overbodige luxe? Almkerkse Aveline Dijkman schreef er een boek over

Nieuws

ALMKERK • Er zijn inmiddels heel veel coaches in Nederland. Zijn die eigenlijk allemaal wel nodig? En wat maakt iemand tot een goede coach? De Almkerkse Aveline Dijkman is coach en weet maar al te goed dat deze vragen opborrelen in de maatschappij. 

“Logisch”, zegt ze. “Iedereen kan immers een bord in de tuin zetten en zich coach noemen. Het is geen beschermd beroep. Niet voor niets stak Arjen Lubach een tijd geleden de draak met al dat gecoach.”

Wetenschappelijk te onderbouwen?

Tegelijkertijd ziet ze als Master Practitioner Coach telkens weer de waarde van coaching. Als coach in ‘zelfmanagement’ ziet ze haar cliënten groeien in het omgaan met hun tijd, hun werk, de ander, en misschien nog wel het belangrijkste: omgaan met zichzelf.

Ze coacht en leidt coaches op. “Ik doe dit al sinds 1995. Daarbij kijk ik graag naar wat werkt in coaching. En als ik zie dat het werkt, pas ik het toe. Maar, mede door Lubach, komt wel de vraag op: is dat ook wetenschappelijk te onderbouwen?”

Onderzoek

Toen Dijkman in contact kwam met wetenschapper Eefje Rondeel, bleek deze al in allerlei onderzoeken gedoken te zijn naar vraagstukken rondom de effectiviteit van coaching.

Dus behalve de bovengenoemde vragen, ook naar vraagstukken zoals: Wat moet een coach nou eigenlijk kunnen? Kan een leidinggevende een goede coach zijn? Heb je werkelijk iets aan wandel- of paardencoaching? 

Of is dat onzin? Moeten coach en coachee op elkaar lijken voor de beste resultaten? Is online coachen wel effectief? Kan dat ook met een chatbot in plaats van met een echte coach?

‘Zin en onzin’

Zo ontstond het plan om de resultaten van die onderzoeken te verbinden met de ervaringen uit de praktijk van Dijkman als coach, opleider en supervisor van coaches. De titel werd: ‘ZIN & ONZIN over coaching’.

De resultaten uit onderzoek en praktijk kwamen niet altijd overeen. De auteurs schuurden en botsten soms in de discussies aan de keukentafel. 

Die discussies werden opgenomen in het boek, om zo goed mogelijk antwoord te geven op de vraag: heeft al die coaching eigenlijk zin?

Boek kopen?

Het boek verscheen vorige week donderdag en is verkrijgbaar voor 30 euro bij elke (online) boekhandel. Daarnaast is het boek te bestellen via a.dijkman@DATcoaching.nl.

Afbeelding

Laatste nieuws

Floating Klankbad in Sleeuwijk.
Nieuws 12 uur geleden
Eerste Floating Klankbad in Sleeuwijk trekt bezoekers uit het hele land
Nadia Geuze en Greg.
Sport 12 uur geleden
Vijf amazones, vijf tickets voor de Hippiade: Biesboschruiters schitteren in Heerjansdam
Truckochtend bij Wijkestein.
Nieuws 12 uur geleden
Elf trucks en een oldtimer verrassen bezoekers bij zorginstelling Wijkestein in Wijk en Aalburg
Lars de Kooter.
Sport 12 uur geleden
Biesboschzwemmer Lars de Kooter zwemt bijna drie seconden onder zijn record op NK

Advertenties uit de krant

Afbeelding
112 13 uur geleden
Bestuurder lichtgewond na botsing bestelbus en vrachtwagen op A27 bij Sleeuwijk
Foto ter illustratie.
Nieuws 13 uur geleden
Drukke wegen én hitte: waar je dit weekend op moet letten als je op vakantie gaat
Afbeelding
112 14 uur geleden
56-jarige man uit Veen overlijdt na eenzijdig ongeluk in Wijk en Aalburg
Afbeelding
Nieuws 14 uur geleden
Wedstrijd tussen Kozakken Boys en RKC Waalwijk vervroegd vanwege verwachte hitte
Afbeelding
Nieuws 7 jul, 17:00
De Buitenplaats in Sleeuwijk viert tienjarig jubileum met feest en donatie aan hospice

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen