• Wat betreft alcoholgebruik houdt 48,6 procent van de inwoners zich aan de alcoholrichtlijn.
• Wat betreft alcoholgebruik houdt 48,6 procent van de inwoners zich aan de alcoholrichtlijn. Foto: 123RF.com

Gezondheidsmonitor onthult cijfers over de gezondheid van inwoners Altena

Nieuws

ALTENA • Uit de Gezondheidsmonitor die onlangs verscheen blijkt dat 74,0 procent van de inwoners van Altena van 18 jaar en ouder hun gezondheid als goed of zeer goed ervaren. Dit betekent dat een groot deel van de inwoners van Altena tevreden is met hun gezondheidstoestand. 

Echter, 31,1 procent van de inwoners gaf aan één of meer langdurige aandoeningen te hebben. Onder langdurige aandoeningen vallen ziekten of gezondheidsproblemen die naar verwachting zes maanden of langer aanhouden.

Overgewicht
Van de Altena-bevolking van 18 jaar en ouder heeft 38,0 procent matig overgewicht. 15,7 procent van de inwoners van Altena lijdt zelfs aan ernstig overgewicht, ook wel bekend als obesitas.  

Genoeg beweging
Het onderzoek toont ook aan dat 39,6 procent van de inwoners voldoet aan de beweegrichtlijn. Deze richtlijn adviseert volwassenen vanaf 18 jaar om minstens 2,5 uur per week matig intensieve inspanning te verrichten, zoals wandelen en fietsen, en daarnaast tweemaal per week spier- en botversterkende activiteiten uit te voeren. 

De Gezondheidsmonitor laat ook zien dat 17,1 procent van de inwoners van Altena mantelzorg verleent aan een bekende uit hun omgeving. Dit percentage is hoger dan het landelijke gemiddelde, dat laat zien dat 13,4 procent van alle Nederlanders van 18 jaar en ouder mantelzorg verleent. 

Roken en alcoholgebruik
Betreffende roken en alcoholgebruik laat de Gezondheidsmonitor zien dat 15,2 procent van de inwoners van Altena roker is, terwijl 48,6 procent zich aan de alcoholrichtlijn houdt. Dit betekent niet drinken, of maximaal één glas per dag.  

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Bezoekers genieten van indrukwekkende films bij IFFG filmavonden op Slot Loevestein.
Nieuws 29 mei, 16:54
IFFG opent filmzomer op bijzondere locaties, ook nieuw: Fort Vuren
Truckerdag 2025
Nieuws 29 mei, 16:19
Truckerdag in juni: honderd vrachtauto’s rijden mensen met beperking door de gemeente
Afbeelding
112 29 mei, 15:47
Man berooft fotograaf van lenzen en bedreigt hem met scherp voorwerp in Almbos
Afbeelding
Nieuws 29 mei, 15:23
Geen subsidie, wel resultaat: Buurtpreventie Werkendam zoekt steun via crowdfunding

Advertenties uit de krant

Sluipen vanaf de A27 door dorpen in Altena is straks geen optie meer.
Nieuws 29 mei, 13:38
Dorpen in Altena gaan op slot voor automobilisten die file op A27 willen ontlopen
Foto ter illustratie.
Nieuws 29 mei, 13:20
Heb jij een goed idee voor je buurt? Altena stelt 100.000 euro beschikbaar
Hans, Arno, Han en drie kinderen die in de wijk gaan wonen, scheppen zand op de tijdcapsule.
Nieuws 28 mei, 14:36
Meer dan 100 toekomstige bewoners ontmoeten elkaar bij start bouw nieuwe wijk in Wijk en Aalburg
Foto ter illustratie.
Nieuws 28 mei, 14:22
Altena verlaagt kosten gehandicaptenparkeerkaart met terugwerkende kracht
N322 bij Waardhuizen.
Nieuws 27 mei, 15:39
N322 bij Almkerk in juni twee dagen afgesloten voor herstelwerkzaamheden

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen