• Dominee Michiel Vastenhout neemt met zijn gemeente afscheid van het kerkgebouw in Drongelen.
• Dominee Michiel Vastenhout neemt met zijn gemeente afscheid van het kerkgebouw in Drongelen. Foto: Teus Admiraal

Hervormde gemeente neemt afscheid van kerk Drongelen

Algemeen

DRONGELEN • Met een boek, foto's, een maaltijd en een kerkdienst neemt de hervormde gemeente van Eethen en Drongelen afscheid van het kerkgebouw in Drongelen. "Soms moet je een punt zetten om daarna weer verder te kunnen."

Het weekend van 16 en 17 september was eind vorig jaar al geprikt als afscheidsweekend. "Het is een proces van jaren geweest", vertelt dominee Michiel Vastenhout.

In 2011 zijn de gemeenten van Eethen en Drongelen gefuseerd. Sindsdien worden de kerkdiensten om en om in de twee dorpen gehouden.

Weemoed
"Destijds is al benoemd dat twee gebouwen op de langere termijn niet haalbaar zou blijven. Vorig jaar werd duidelijk dat er groot - dus duur - onderhoud aan de kerk in Drongelen nodig zou zijn en hebben we de knoop doorgehakt. Het hele proces is goed verlopen, iedereen begrijpt deze beslissing", weet de predikant.

De keus om de hele gemeente in Eethen onder te brengen lag voor de hand. Het kerkgebouw daar is een rijksmonument en komt dus in aanmerking voor subsidie. Ook wonen de meeste gemeenteleden in Eethen.

"Dat neemt niet weg dat er voor sommigen dierbare herinneringen aan het gebouw in Drongelen verbonden zijn. De sfeer tijdens het afscheidsweekend zal er één zijn van weemoed", verwacht Vastenhout.

Herinneringsboek
Zaterdag 16 september is de kerk voor iedereen open vanaf 15.30 uur. Er zullen foto's te zien zijn van het gebouw en het gemeenteleven, en doopboeken.

Om 16.30 uur wordt het herinneringsboek 'Hoort des Heeren Woord' gepresenteerd. Schrijver Cees de Gast en anderen hebben hier de afgelopen maanden hard aan gewerkt. De leden van de hervormde gemeente Eethen en Drongelen krijgen een gratis exemplaar. Anderen kunnen het kopen voor 9,95 euro tijdens de bijeenkomst of daarna op Gansoyen 26 (Drongelen) en Hoofdveld 58 (Eethen). Het boek is ook te bestellen bij A. van Klij, Raadhuisstraat 9A in Eethen, via info@adviesanders.nl of 06-30737199.

Na de boekpresentatie wordt het buffet geopend. Inwoners van Drongelen en Eethen kunnen zich opgeven via opgave@hervormdeethendrongelen.nl.

Laatste kerkdienst
Op zondagmorgen 17 september begint om 9.30 uur de laatste kerkdienst in Drongelen. Tijdens de dienst worden de kanselbijbel, doopschaal en het avondmaalstel overgebracht naar de kerk in Eethen.

Vastenhout: "We gaan nog nadenken over een goede blijvende plek voor deze symbolische voorwerpen. Het zou heel goed kunnen dat we in de kerk in Eethen een hoekje inrichten ter herinnering aan de kerk in Drongelen."

Het pand aan de Kruisstraat staat voor 279.000 euro te koop en wacht op een nieuwe rol als woonhuis. Er is volgens de predikant redelijk wat belangstelling voor. "Maar we hebben vooraf al besloten om niet te wachten met het afscheid tot er een koper was. Soms moet je een punt zetten en een periode afsluiten om daarna weer verder te kunnen."


Janneke Boogaard

Marjo van Andel

Eindredacteur Het Kontakt-Vijfheerenlanden

Laatste nieuws

Afbeelding
update 6 uur geleden
Grote brand bij camper- en caravanstalling in Almkerk: acht campers verloren gegaan
Afbeelding
112 8 uur geleden
Brand op binnenvaartschip in haven van Werkendam snel onder controle
Afbeelding
Nieuws 10 uur geleden
Thaborkerk organiseert fietstocht vanuit Veen: twee routes, gezamenlijke start en friet na afloop
Afbeelding
112 4 aug, 17:59
Politie bekeurt 18 buitenlandse vrachtwagenchauffeurs voor illegaal oversteken Merwedebrug

Advertenties uit de krant

De Merwedebrug van de A27 bij Gorinchem.
Nieuws 4 aug, 16:38
Werkendammer herlanceert shirt ‘I Survived Merwedebrug’: opbrengst naar strijd tegen slavernij
De informatiemarkt Wonen, Zorg en Welzijn werd vorig jaar drukbezocht.
Nieuws 4 aug, 15:29
Gratis informatiemarkt in Almkerk: bereid je voor op fijn oud(er) worden
Foto ter illustratie.
Nieuws 3 aug, 17:01
Waterschap Rivierenland beperkt gebruik van sluizen om water vast te houden tijdens droogte
Archieffoto van Raïsa (boven) en Katja.
Sport 3 aug, 13:28
Beachvolleybalster Raïsa Schoon uit Werkendam pakt goud in Rio de Janeiro
Vissers op het Hollands Diep in de oorspronkelijke tentoonstelling.
Nieuws 31 jul, 14:06
Dit schilderij van bijna 40 kilo maakt plaats voor nieuwe toekomst van Visserijmuseum Woudrichem

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen