Het rapport werd overhandigd aan de wethouder.
Het rapport werd overhandigd aan de wethouder. Foto: Jan de Wit (Watersport Vereniging Ameide), Kees Nomen (Lekraad Ameide), Shalandra Hitipeuw (wethouder Vijfheerenlanden), Sam Janse (Ameide Duurzaam) en Annemarie Top (Stichting Waterfront Ameide).

Verkenningsrapport toekomst Loswal Ameide overhandigd aan wethouder Shalandra Hitipeuw

Nieuws

Ameide - Het rapport over de toekomst van het gebied De Loswal in Ameide werd op 3 september officieel overhandigd aan wethouder Shalandra Hitipeuw, die dit met trots in ontvangst nam namens het college van Vijfheerenlanden.

Herontwikkeling

De Loswal, gelegen aan de rivier de Lek in Ameide, is een gebied waar al jaren meerdere initiatiefgroepen mogelijkheden zien voor herontwikkeling. In de afgelopen periode hebben drie partijen afzonderlijk plannen ingediend bij de gemeente: Stichting Waterfront Ameide, Watersport Vereniging Ameide en Ameide Duurzaam.

Omdat de gemeente alle initiatieven wilde samenbrengen in één gezamenlijk gedragen toekomstplan, werd in 2024 de Lekraad Ameide gevraagd dit proces te begeleiden. In samenspraak met de gemeente vroeg de Lekraad vervolgens BWZ ingenieurs om het traject inhoudelijk te begeleiden en uit te werken. 

Samen met de drie initiatiefgroepen is het afgelopen jaar gewerkt aan een gezamenlijk verkenningsplan voor de ontwikkeling van de Loswal dat breed gedragen wordt door de betrokkenen. Het gepresenteerde rapport vormt het resultaat van dit proces. Elke initiatiefnemer vindt een aantal specifieke wensen terug in het totaalplan.

Verschillende belangen en partijen

Wethouder Hitipeuw: “Ik vind het mooi om te zien hoe de Lekraad Ameide dit heeft opgepakt en de verschillende belangen heeft weten te verenigen. Als gemeente mogen we trots zijn op zulke betrokken initiatiefnemers.”

Kees Nomen, voorzitter van de Lekraad Ameide, laat namens de betrokken partijen weten: “Wij zijn blij dat de verschillende partijen gezamenlijk tot één gedragen plan zijn gekomen. We zien uit naar de reactie en de mogelijke vervolgstappen van het college. Daarna zullen we de inhoud van het rapport verder communiceren.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Jan Breukelaar op het podium in Madurodam.
Nieuws 5 uur geleden
Jan Breukelaar uit Nieuw-Lekkerland pakt goud op NK Knikkeren in Madurodam
De algemeen kampioenen.
Nieuws 13 uur geleden
Geitenvereniging Lexmond houdt succesvolle keuring met Meerkerkse geit als algemeen kampioen
De locatie waar het asielzoekerscentrum ongeveer zou moeten komen.
Nieuws 13 uur geleden
Coalitie Hardinxveld-Giessendam wil asielopvang samen met Sliedrecht regelen
Juf Grietha in actie.
Nieuws 14 uur geleden
Juf Grietha neemt na meer dan 25 jaar afscheid van CBS Eben-Haëzer in Groot-Ammers

Advertenties uit de krant

Een deel van de winnaars.
Sport 14 uur geleden
Meer dan 140 tennissers strijden mee tijdens open toernooi TC Meerkerk
Afbeelding
Nieuws 14 uur geleden
Geslaagd ouder-kind toernooi bij Vridos in Giessenburg
Afbeelding
Nieuws 15 uur geleden
CDA wil trein aantrekkelijker maken tijdens afsluiting Papendrechtsebrug
Sportpark Souburgh.
Sport 15 uur geleden
Tijdelijk alternatief vv De Alblas: Molenlanden huurt velden van Alblasserdam en blijft subsidie verstrekken
Bekladdingen met anti-azc in Wijngaarden.
Nieuws 16 uur geleden
Wijngaarden: blij dat locatie Elzenweg is afgevallen, nog wel zorgen over azc op locatie Melkweg

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen