Afbeelding
Foto: Waterschap Rivierenland

Waterschap presenteert eindrapport schades dijkversterking: ‘Lekdijk is veilig’

Nieuws

KINDERDIJK/GROOT-AMMERS • De Lekdijk is veilig en de nog openstaande vragen zijn beantwoord. Dat blijkt uit de aanvullende onderzoeken naar het dijkversterkingsproject KiS (10 kilometer Lekdijk tussen Kinderdijk en Schoonhovenseveer).

Sinds 2018 werkt Waterschap Rivierenland aan het beantwoorden van vragen over de Lekdijk. Daarbij is onder andere onderzoek gedaan naar de boorpalen in de dijk. Uit de onderzoeken die het het waterschap heeft laten uitvoeren, blijkt dat de Lekdijk veilig is. “De kennis en kunde die we de afgelopen jaren opdeden, passen we toe in lopende en komende dijkversterkingsprojecten”, meldt het waterschap verder.

Vragen uit de omgeving van de dijk

Er waren vragen over bijvoorbeeld natte plekken en vocht in huis. Deze worden verklaard uit natuurlijke processen als kwel, bodemdaling en grondwaterstijging, aldus het waterschap.

Het wegdek is hersteld

Deze maand worden de laatste schades aan het wegdek op de Lekdijk hersteld. Deze schades ontstonden door zetting van de dijk. Met de dijkversterking is geen verband gebleken.

Schademeldingen

Verder meldt Waterschap Rivierenland dat de meeste meldingen van schades van woningen langs de Lekdijk zijn afgehandeld. Er resteert nog een klein aantal schademeldingen. Waterschap Rivierenland heeft woensdag alle rapportages gedeeld.

Vervolg

Op 15 november bespreekt het Algemeen Bestuur van Waterschap Rivierenland de rapportages en conclusies. Binnenkort nodigt Waterschap Rivierenland bewoners langs de Lekdijk uit voor een bijeenkomst op maandag 18 november. Daar gaan ze in gesprek over de rapporten en de conclusies.

Bevindingen staan haaks op andere onderzoeken

De bevindingen van de onderzoeken die door het waterschap zijn uitgevoerd, staan haaks op bevindingen van bijvoorbeeld Han Vrijling, emeritus professor van de TU Delft. Hij gaf leiding aan een commissie die onderzoek deed naar de dijkversterking. Hij stelde vast dat het ‘vast spijkeren’ van het binnentalud van de dijk met boorpalen onvoldoende zorgvuldig is gebeurd. Er vindt daardoor lekkage langs de palen plaats.

Laatste nieuws

Beginnende afvalbrand bij KoreNet.
met korte video 11 uur geleden
Beginnende afvalbrand bij KoreNet snel onder controle
Het interieur van de hervormde kerk van Nieuwpoort.
Nieuws 8 aug, 08:07
Kunstwerken voor expositie Goed Gezien - Goed Bekeken in Nieuwpoort welkom
Maarten van Helden in actie als wethouder.
Nieuws 8 aug, 08:01
Maarten van Helden miste na wethouderschap uitdaging als raadslid
Het voorkomen van verpaupering is één van de doelen van het VAB-beleid.
Nieuws 8 aug, 07:59
Na 2,5 jaar vrijwel geen sloopmeters boerderijen in sloopregister Molenlanden: maar één aanvraag van 32 m2

Advertenties uit de krant

Fietsster ernstig gewond na aanrijding met auto in Nieuw-Lekkerland.
112 7 aug, 22:55
Vrouw uit Nieuw-Lekkerland ernstig gewond na aanrijding met auto op Dorpslaan
Een kudde koeien in één van de weilanden bij Giessenburg.
Zakelijk 7 aug, 11:05
Kennis-Maak bijeenkomst voor boeren: ‘Naast bedreigingen ook kansen voor de toekomst’
De overhandiging van de cheque.
Zakelijk 7 aug, 10:53
Kassabonnenactie Bakker De Jager levert ASV Arkel bijna 1.000 euro op
De Merwedebrug.
Nieuws 7 aug, 10:36
Merwedebrug vijf nachten dicht in augustus
Vaccinatiepunt breidt haar landelijke netwerk verder uit met een nieuwe locatie in Groot-Ammers. Vanaf 12 augustus kunnen inwoners van Groot-Ammers en omgeving terecht bij Huisartsenpraktijk Bouman aan het Fortuijnplein 25 voor reizigersvaccinaties en reisadvi...
Nieuws 7 aug, 08:45
Vaccinatiepunt opent nieuwe locatie in Groot-Ammers

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen