
A27 in september zes nachten dicht voor regulier onderhoud: dit zijn de data
NieuwsALTENA • Vanwege regulier onderhoud aan de A27 tussen Houten en Hooipolder is de snelweg in september zes nachten afgesloten. Het halfjaarlijkse onderhoud wordt uitgevoerd door aannemerscombinatie ALSÉÉN in opdracht van Rijkswaterstaat.
De onderhoudswerkzaamheden zijn onderdeel van het project Verbetering A27 Houten - Hooipolder. Tussen 2024 en 2031 verbetert Rijkswaterstaat de A27 Houten – Hooipolder met extra rijstroken en spitsstroken, de bouw van drie nieuwe bruggen en de renovatie en uitbreiding van één brug.
Aannemerscombinatie De Groene Waarden voert de verbetering uit voor het noordelijke gedeelte, tussen knooppunt Houten en knooppunt Everdingen. Aannemerscombinatie ALSÉÉN voert de verbetering van het zuidelijke gedeelte uit, tussen knooppunt Everdingen en knooppunt Hooipolder.
Nachtafsluitingen A27 knooppunt Gorinchem - knooppunt Everdingen
De A27 richting Utrecht is dicht tussen knooppunt Gorinchem en knooppunt Everdingen van:
- Maandag 16 september 22.00 uur tot dinsdag 17 september 05.00 uur
- Dinsdag 17 september 22.00 uur tot woensdag 18 september 05.00 uur
De tussengelegen toe- en afritten zijn ook dicht. Het verkeer richting Utrecht wordt vanaf knooppunt Gorinchem omgeleid via de A15 en A2. Lokaal verkeer wordt omgeleid via de N214 en N216 naar de A15. Gele borden langs de weg geven de omleidingsroutes aan. Houd rekening met extra reistijd die kan oplopen tot 30 minuten.
![]()
• Omleiding Gorinchem - Everdingen.
Nachtafsluitingen A27 knooppunt Hooipolder - knooppunt Gorinchem
De A27 richting Utrecht is dicht tussen knooppunt Hooipolder en knooppunt Gorinchem van:
- Woensdag 18 september 21.00 uur tot donderdag 19 september 05.00 uur
- Donderdag 19 september 21.00 uur tot vrijdag 20 september 05.00 uur
De tussengelegen toe- en afritten zijn ook dicht. De Merwedebrug en Keizersveerbrug zijn tijdens de afsluiting wel open voor fietsers en voetgangers. Meer informatie over de dienstregeling van de bussen tijdens de afsluiting is te vinden op de website van Connexxion en Arriva.
Het verkeer richting Utrecht wordt vanaf knooppunt Hooipolder omgeleid via de A59, A2 en A15 of via de A59, A16, N3 en A15. Lokaal verkeer wordt omgeleid via de N322 naar de A2. Gele borden langs de weg geven de omleidingsroutes aan. Houd rekening met extra reistijd die kan oplopen tot 30 minuten.
![]()
• Omleiding Hooipolder - Gorinchem.
Nachtafsluitingen A27 knooppunt Everdingen - knooppunt Gorinchem
De A27 richting Breda is dicht tussen knooppunt Everdingen en knooppunt Gorinchem van:
- Maandag 23 september 22.00 uur tot dinsdag 24 september 05.00 uur
- Dinsdag 24 september 22.00 uur tot woensdag 25 september 05.00 uur
De tussengelegen toe- en afritten zijn ook dicht. Het verkeer richting Breda wordt vanaf knooppunt Everdingen omgeleid via de A2 en A15. Lokaal verkeer wordt omgeleid via de N214 en N216 naar de A15. Gele borden langs de weg geven de omleidingsroutes aan. Houd ook hier rekening met extra reistijd die kan oplopen tot 30 minuten.
![]()
• Omleiding Everdingen - Gorinchem.
Kijk voor actuele informatie over afsluiting en omleiding op de website van Rijkswaterstaat Verkeersinformatie.






















