Inwoners Hoornaar maken in aanloop naar feestweek eigen dorpslied

Nieuws 6.594 keer gelezen

HOORNAAR • In de aanloop naar de feestweek van Hoornaar is een lied over het dorp gemaakt. Gecomponeerd, geschreven, gezongen en gemonteerd in Hoornaar. 

‘Dit is mijn dorp’ was drie dagen na het uitkomen ruim 3.000 keer op Youtube bekeken. “Dat is veel voor een dorp met ongeveer 2.000 inwoners”, stellen Jim Rol en Wim Bak uit Hoornaar, de bedenkers van het lied. 

“Wim en ik waren al een tijdje van plan om een lied over ons dorp te maken”, vertelt Jim. “Eigenlijk een ode aan de bewoners van Hoornaar. Toen we een dvd met daarop schitterende beelden uit de jaren ‘80 zagen, wisten we dat we bij het lied een mooie clip konden maken. Prachtige beelden van dorpsgenoten; een feest van herkenning.”

Overweldigend
Wim Bak: “We schreven een lied en vroegen Arno Korevaar en Isah Verhagen om te zingen. Beiden geboren en getogen Hoornaarders die een eigen generatie binnen het dorp vertegenwoordigen. Isah had al eerder gezongen, Arno alleen onder de douche. Die combinatie van stemmen pakte heel goed uit.”

De reacties op ‘Dit is mijn Dorp’ zijn overweldigend. “Van mensen in het dorp maar ook van mensen die Hoornaar jaren geleden hebben verlaten. Het leuke is dat de reacties van jong én oud komen. Allemaal trots op hún dorp.” 

Vrijdag 11 augustus wordt bij de opening van de feestweek het lied live gezongen. Tik ‘Dit is mijn dorp’ in op YouTube en de clip verschijnt bovenaan de resultaten.

Geurt Mouthaan

Redacteur/fotograaf van Het Kontakt-Alblasserwaard en Het Kontakt-Klaroen.nl. Daarnaast actief voor de magazines van Kontakt Mediapartners.

Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Het echtpaar met Sjors Fröhlich.
Nieuws 4 uur geleden
Meneer en mevrouw Terlouw uit Ameide vieren diamanten huwelijk
Eén van de verkiezingsborden in Molenlanden.
Nieuws 4 uur geleden
Nieuwe coalitie in Molenlanden: Doe mee!, SGP en ChristenUnie gaan samen besturen
Afbeelding
Nieuws 6 uur geleden
Waterschap vraagt inwoners mee te denken over waterbeleid 2028–2033
Een van de eerste liedboekjes die Korver gebruikte in de klas genaamd 'Alles wordt nieuw'.
Nieuws 6 uur geleden
Een halve eeuw zondagsschooljuf: Aagje Korver (67) uit Groot-Ammers blikt terug

Advertenties uit de krant

De winnaars, met v.l.n.r. Ad Visser, Erik van de Graaf, Cees van de Graaf en Tineke van de Berg.
Sport 6 uur geleden
Erik van de Graaf wint Gouden Keu bij De Lukkie Klos
Beeld van de wielerronde van vorig jaar.
Sport 6 uur geleden
51e Wielerronde van Groot-Ammers met nieuw onderdeel en hummeltjesrace
De Raad van Bestuur en een afvaardiging van Rotaryclub Gorinchem-Merwede met de bloemen.
Zakelijk 6 uur geleden
Bloemen en gedicht voor zorgmedewerkers Rivas op Dag van de Medewerker
De bijdrage voor het onderzoek op de molen.
Nieuws 7 uur geleden
Europees geld voor molen en stadsboerderij in de Alblasserwaard
Afbeelding
Nieuws 7 uur geleden
Hans Korevaar 35 jaar lid van O en U

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen