• Huisarts Bart Bruijn.
• Huisarts Bart Bruijn. Foto: Geurt Mouthaan

‘Twitter-huisarts’ Bart Bruijn uit Streefkerk ernstig ziek

Algemeen

STREEFKERK • De Streefkerkse huisarts Bart Bruijn (62) maakte zondag 26 maart bekend dat hij leukemie heeft. Via Twitter stuurde hij een noodkreet met vier uitroeptekens de wereld in: ‘We hebben waarnemers nodig’.

Op 26 maart twitterde Bruijn: ‘Helaas, de oorzaak mijn toenemende vreselijke lamlendigheid en vermoeidheid van het afgelopen jaar is bekend. Zojuist gehoord dat ik leukemie heb. Chronisch lymfatische, dus het kon slechter, maar leuk is anders. Chemo zojuist gestart. We kwamen terug uit Engeland en ik had van de week al gemerkt dat mijn milt te voelen was. Vannacht aan boord van de ferrie kreeg ik vreselijke pijn, dus direct langs de HAP en een paar uur later wisten we het. Ik kon meteen blijven in het ziekenhuis. Nu moet @lorelei3112 (echtgenote Hannelore, red.) alleen regelen dat de praktijk doordraait. We hebben waarnemers nodig!!!!’

Praktijk bereikbaar
Momenteel wordt druk gezocht naar vervangers, vertelt een medewerker, maar de praktijk is gewoon bereikbaar. Assistentes en Bruijns echtgenote bekijken hoe patiënten toch geholpen kunnen worden.

Media-aandacht
Bruijn en zijn vrouw Hannelore werden in de afgelopen jaren bekend door hun grote activiteit op Twitter en hebben respectievelijk ongeveer 9.600 en ongeveer 9.200 volgers. Met hun kritiek op het coronabeleid, dat ze ‘zwabberend’ vonden, kregen ze diverse keren aandacht in de media.

Anne Marie Hoekstra

Anne Marie Hoekstra is redacteur van Het Kontakt-Alblasserwaard en Het Kontakt-Klaroen.nl

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 2 uur geleden
Gemeente legt vuurwerkshows aan banden in Molenlanden: maximaal één per kern
Martin Zonnenberg.
Nieuws 2 uur geleden
Martin Zonnenberg viert halve eeuw muziek met concert in de Grote Kerk van Dordrecht
Afbeelding
Nieuws 3 uur geleden
Bewoners en bezoekers van de Hof van Ammers genieten van campingweek
Afbeelding
Nieuws 3 uur geleden
Ridder & Paarden Spektakel in pauzeprogramma van Fokveedag Boerenlandfeest in Hoornaar

Advertenties uit de krant

Kerkelijk verenigingsgebouw Beréa (links) en de Groen van Prinstererschool in Oud-Alblas
Nieuws 3 uur geleden
Nieuwe Groen van Prinstererschool en verenigingsgebouw Beréa kerk Oud-Alblas onder één dak?
Arno Wallaard Memorial 2025.
Sport 18 uur geleden
Sterkste deelnemersveld ooit: maken lokale renners kans in de Arno Wallaard Memorial?
Kees Jan Mourik
Zakelijk 22 uur geleden
Kees Jan Mourik overleden: ‘De positie die Mourik vandaag heeft, is onlosmakelijk verbonden met zijn leiderschap’
Beeld van een eerdere Hond-Baas zwempartij.
Nieuws 22 uur geleden
De Dompelaar sluit zwemseizoen af met Hond-Baasje zwemmen
Afbeelding
Nieuws 9 sep, 10:01
Molenstichting SIMAV maakt kans op prijs van 50.000 euro: stemmen kan vanaf vandaag

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen