• Een tekening van Park Rietveld.
• Een tekening van Park Rietveld. Foto: Aangeleverd

Plan voor 45 woningen in Noordeloos ligt ter inzage

Algemeen

NOORDELOOS • De gemeente Molenlanden heeft plan Park Rietveld aan de Singel 4a in Noordeloos ter inzage gelegd. In dat plan komt er een woonwijk met 45 woningen op de plek waar nu nog een autobedrijf, een transportbedrijf en twee bedrijfswoningen gevestigd zijn.

De bedrijven hebben aangegeven te willen stoppen of te verplaatsen. De locatie ligt aan de zuidkant van Noordeloos, binnen de bebouwde kom. De initiatiefnemer stelt voor om het plangebied, met een oppervlakte van 19.945 vierkante meter, te ontwikkelen tot een woonwijk met 45 woningen.

Het aantal woningen sluit aan bij de woonbehoefte van het dorp, zowel qua aantal als qua typologie. Er worden 11 rijwoningen, 18 sociale woningen, 8 vrijstaande woningen en 8 twee-onder-een-kappers gerealiseerd. Een deel van de woningen wordt levensloopbestendig uitgevoerd.

Op 21 april 2022 werd een eerste versie van het plan aan omwonenden voorgelegd. Aan de hand van vervolggesprekken zijn toen enkele aanpassingen gedaan aan de westkant van het plangebied.

Inmiddels is duidelijk geworden dat de niet alle bezwaren tegen onderdelen van het plan weggenomen zijn. Zo vinden enkele omwonenden dat de afstand van 17,5 meter tussen hun woning en een van de nieuwbouwwoningen te weinig is. Ook komt er een openbaar voetpad tussen een deel van de bestaande woningen en de nieuwbouwwoningen. Dat voetpad geeft toegang tot het nieuw aan te leggen openbaar park. Enkele omwonenden vinden dit in het kader van privacy onwenselijk.

Ondanks deze bezwaren heeft de gemeente besloten om het plan nu ter inzage te leggen. Dat gebeurt voor een periode van zes weken. In die periode kunnen zienswijzen worden ingediend.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Jan Breukelaar op het podium in Madurodam.
Nieuws 8 uur geleden
Jan Breukelaar uit Nieuw-Lekkerland pakt goud op NK Knikkeren in Madurodam
De algemeen kampioenen.
Nieuws 16 uur geleden
Geitenvereniging Lexmond houdt succesvolle keuring met Meerkerkse geit als algemeen kampioen
De locatie waar het asielzoekerscentrum ongeveer zou moeten komen.
Nieuws 17 uur geleden
Coalitie Hardinxveld-Giessendam wil asielopvang samen met Sliedrecht regelen
Juf Grietha in actie.
Nieuws 17 uur geleden
Juf Grietha neemt na meer dan 25 jaar afscheid van CBS Eben-Haëzer in Groot-Ammers

Advertenties uit de krant

Een deel van de winnaars.
Sport 17 uur geleden
Meer dan 140 tennissers strijden mee tijdens open toernooi TC Meerkerk
Afbeelding
Nieuws 18 uur geleden
Geslaagd ouder-kind toernooi bij Vridos in Giessenburg
Afbeelding
Nieuws 18 uur geleden
CDA wil trein aantrekkelijker maken tijdens afsluiting Papendrechtsebrug
Sportpark Souburgh.
Sport 18 uur geleden
Tijdelijk alternatief vv De Alblas: Molenlanden huurt velden van Alblasserdam en blijft subsidie verstrekken
Bekladdingen met anti-azc in Wijngaarden.
Nieuws 19 uur geleden
Wijngaarden: blij dat locatie Elzenweg is afgevallen, nog wel zorgen over azc op locatie Melkweg

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen