Afbeelding

Taakstraf en andere kleur auto voor veroorzaker dodelijk ongeval in Hoornaar

Algemeen

HOORNAAR • De rechtbank van Rotterdam heeft de twintigjarige N. uit Hoornaar veroordeeld voor het dodelijk ongeval dat hij veroorzaakt heeft op 21 juni 2019.

Op de Groeneweg tussen Hoornaar en Hoogblokland reed hij ’s avonds rond 21.20 uur zijn dorpsgenoot Piet de Vries (70) aan door de laagstaande zon. De fietser overleed ter plekke aan zijn verwondingen.

Adequater reageren
Het Openbaar Ministerie spande een rechtszaak aan tegen N. De rechter oordeelde dat N. adequater had kunnen reageren op de laagstaande zon, toen hij op de Groeneweg reed. De rechter benadrukte dat N. niet schuldig is bevonden aan het ongeval door te hard rijden of andere strafbare feiten.

Omdat N. adequater had kunnen reageren op de laagstaande zon, krijgt hij een taakstraf opgelegd van 60 uur, waarvan 30 uur voorwaardelijk. Met een proeftijd van twee jaar. Daarnaast heeft hij een voorwaardelijke rijontzegging gekregen van zes maanden, met een proeftijd van drie jaar.

Bijzondere voorwaarde
Een bijzondere voorwaarde in het vonnis van de rechter is dat de veroorzaker zijn auto een andere kleur moet geven. De nabestaanden hadden hierom gevraagd. Het was voor de familie van het slachtoffer kwetsend dat N. kort na het ongeval een nieuwe auto aanschafte van exact hetzelfde merk en dezelfde kleur.

De rechter heeft nu bepaald dat N. zijn auto binnen twee maanden na het uitspreken van het vonnis moet overspuiten. Of hij moet zijn huidige auto inruilen voor een auto die geen gelijkenis vertoont met zijn huidige auto. Doet hij dit niet binnen twee maanden, dan moet hij de overige 30 uur voorwaardelijke taakstraf uitvoeren.

Vonnis definitief
Omdat de veroorzaker niet in beroep is gegaan tegen de uitspraak, is het vonnis in de afgelopen week definitief geworden.

“We zijn opgelucht met deze uitspraak”, reageert een schoondochter van Piet op de uitspraak. “We krijgen hierdoor natuurlijk onze man en (schoon)vader niet terug, maar we kunnen het allemaal nu wel wat meer een plekje geven.”

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 3 uur geleden
TLN onderzoekt juridische stappen na sluiting Merwedebrug en schat schade op 1,5 miljoen per dag
De locatie De Beemd in Hoogblokland.
Nieuws 4 uur geleden
Vijfheerenlanden wil vroeg betrokken worden bij uitwerking asielopvang in Hoogblokland: ‘Maar beslissing is aan Molenlanden’
Zeskamp in de speelweek van JSV Kindervreugd.
met korte video 5 uur geleden
Jeugdland Giessenburg begint met zeskamp en straattekenen
Nick Klijn.
Sport 6 uur geleden
Twee top 10-klasseringen Nick Klijn op NK-mountainbiken

Advertenties uit de krant

Luuk de Jong in het rood-wit-blauw.
Sport 7 uur geleden
Luuk de Jong voltooit trilogie
Isis Versluis pakt de Nederlandse titel.
met korte video 7 uur geleden
Isis Versluis nationaal kampioen MTB
Via een dichtbegroeide sloot wisten koeien op een wandelpad te komen.
Nieuws 8 uur geleden
Drie ontsnapte koeien jagen wandelaars schrik aan bij Alblasserbos Oud-Alblas
Afbeelding
Nieuws 9 uur geleden
Zwembad Schoonenburg in Nieuw-Lekkerland verwelkomt 20.000e bezoeker van het seizoen
Afbeelding
Nieuws 10 uur geleden
Oproep voor lopers Nijmeegse Vierdaagse uit Molenlanden: deel je foto en verhaal

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen