• Fabio Jakobsen tekent binnenkort een profcontract.
• Fabio Jakobsen tekent binnenkort een profcontract.

Profcontract voor wielrenner Fabio Jakobsen

Sport

HEUKELUM • Een dezer dagen zal wielrenner Fabio Jakobsen bekend maken voor welke ploeg hij volgend seizoen zal rijden.

Maandagavond tijdens de wielerronde van Noordeloos was de Heukelumse sprinter wel aanwezig, maar niet in zijn wieleroutfit.

"Mijn coach Peter Schep vond het beter om niet te starten en mij volledig voor te bereiden op het EK in Denemarken (van 2 tot en met 6 augustus in Herning –TS). Ik vond dat wel jammer, ik had namelijk graag gereden in Noordeloos", aldus Jakobsen bij aanvang van de start van de Ronde. 

"Maar ik moet eerlijk zijn, het is verstandiger om vanavond toe te kijken. De bergetappe van afgelopen zaterdag in Tour Alsace, waar ik mijn sprinterskilo's naar boven moest rijden, was zwaar. De arbeid betaalde zich overigens wel uit, want zondag sprintte ik naar winst in de laatste etappe."

Gehuldigd
Jakobsen werd in Noordeloos gehuldigd door zijn vereniging Jan van Arckel met zijn tweede kampioenschap op rij bij de Beloften.

Hij is daarmee de eerste renner in de historie van de KNWU die dat deed. Niet alleen die prestatie viel op, maar ook andere overwinningen zoals in de Ster van Zwolle, de profronde van Noord-Holland  en Rund um den Finanzplatz in Frankfurt.

Het wordt dan ook zijn laatste jaar voor SEG Racing Academy. Jakobsen is rond met zijn nieuwe toekomstige werkgever. "Maar ik mag nog niet zeggen voor wie ik ga rijden, dat moet de ploeg zelf doen."

Een tipje van de sluier wilde de inwoner van Heukelum wel oplichten. "Het is in ieder geval een formatie, die verstand van sprinten heeft..."

Theo Sprong

André Bijl

Freelance-redacteur Het Kontakt Leerdam, Alblasserwaard en Vianen.

Laatste nieuws

Historische figuren komen langs op de Toneelroute.
Nieuws 7 uur geleden
Toneelroute Vianen maakt weer een feest van de Voorstraat op 13 september
Glas Leeft! in 2025.
Nieuws gisteren
Drie dagen Glas Leeft! in Leerdam: dit is het volledige programma
De handen van de vier vrouwen, met zelfgemaakte rozen die uitgedeeld worden aan bezoekers van de bijeenkomsten.
Nieuws 10 sep, 09:05
Spaak in het wiel van seksueel misbruik: eerste lotgenotenbijeenkomst in Alblasserwaard
Het reclamebord.
Nieuws 10 sep, 09:01
Burgemeester Fröhlich niet blij met ‘Een lul verdient meer’-reclame langs A2 bij Vianen

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 10 sep, 08:58
Ridder & Paarden Spektakel in pauzeprogramma van Fokveedag Boerenlandfeest in Hoornaar
Arno Wallaard Memorial 2025.
Sport 9 sep, 18:10
Sterkste deelnemersveld ooit: maken lokale renners kans in de Arno Wallaard Memorial?
Beeld ter illustratie.
Nieuws 9 sep, 11:07
Gemeente wil regie houden over windplannen, H10H zet vraagtekens bij nieuwe afspraken
De deelnemers aan het zakelijk event op vrijdag.
Zakelijk 9 sep, 10:01
Honderden bezoekers bij open dag van jarige Verhoef Funderingstechnieken in Meerkerk
Afbeelding
Nieuws 9 sep, 10:01
Molenstichting SIMAV maakt kans op prijs van 50.000 euro: stemmen kan vanaf vandaag

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen