Afbeelding

Huizenbouwer kan aan de slag met locatie Vos Nederhemert

Algemeen

NEDERHEMERT • De projectontwikkelaar die het voormalige terrein van transportbedrijf Gebr. Vos aan de Kapelstraat heeft gekocht, kan een plan gaan uitwerken om er 108 woningen te bouwen.

De gemeenteraad van Zaltbommel gaf donderdag haar fiat aan een overeenkomst met de ontwikkelaar. Die wil in twee fasen aan de slag. In eerste instantie blijven de bestaande bedrijfsgebouwen nog in gebruik. Daarachter kunnen in 2021 of 2022 de eerste woningen gebouwd worden. Deze aanpak is nodig om het plan financieel haalbaar te maken.

Sloopdatum
Uiterlijk in maart 2028 moeten alle bedrijfspanden zijn gesloopt. De gemeenteraad hamerde daar nog eens extra op en wethouder Gijs van Leeuwen heeft dat naar eigen zeggen goed in zijn oren geknoopt.

Goedkope woningen
Uiteindelijk is het plan dat er 108 woningen bij zullen komen aan de oostrand van Nederhemert. Een deel daarvan zijn koopwoningen onder de 215.000 euro en appartementen onder de 200.000 euro, zo heeft de gemeente bedongen bij de ontwikkelaar. Die kan nu aan de slag met de verdere uitwerking.

Toegangsweg
De gemeenteraad vroeg aandacht voor de manier waarop auto's de nieuwe wijk straks in en uit kunnen. Er staat nu één toegangsweg gepland. Er is twijfel of dat voldoende is.

Agrarische percelen
Transportbedrijf Vos is al tien jaar geleden verhuisd. Woonstichting De Vijf gemeenten (inmiddels opgegaan in Woonstichting De Kernen) kocht de grond voor woningbouw, maar dat lukte niet, onder andere doordat het te dicht bij een perceel lag waar een kweker bestrijdingsmiddelen mocht gebruiken. In 2017 kocht de huidige ontwikkelaar het voormalige Vos-terrein plus een aantal aangrenzende agrarische percelen. Daarmee was het probleem opgelost. 

Janneke Boogaard

Redacteur van Het Kontakt Leerdam en Het Kontakt Bommelerwaard

Laatste nieuws

Het WK Legpuzzelen staat in Wijngaarden op de agenda.
Nieuws 7 uur geleden
WK Legpuzzelen in Wijngaarden: strijd om de titel ‘Wingerds Kampioen’
De Formule Opoe tijdens de laatste feestweek, in 2022.
met video 25 sep, 10:44
Noordeloos kondigt thema feestweek 2027 aan: ‘Noordeloos blinkt uit’
Juf Suzanne Klok en juf Mirjam op het schoolplein.
Nieuws 25 sep, 09:48
Twee juffen vieren 25-jarig onderwijsjubileum op CBS Eben-Haëzer in Groot-Ammers
Het schip liep flinke schade op.
Nieuws 25 sep, 09:04
Schepen botsen op elkaar bij Kinderdijk; flinke schade aan Duits schip

Advertenties uit de krant

De afsluiting van de Dorpsstraat in Giessenburg.
Zakelijk 25 sep, 08:31
Dorpsstraat in Giessenburg op de schop: zorgen winkeliers over bereikbaarheid en parkeren
• Beeld van het zware verkeer op het smalle Sluis in Groot-Ammers.
Nieuws 25 sep, 08:29
Vrachtwagenverbod Groot-Ammers: ondernemers gaan in hoger beroep. Maar ze hopen dat dat niet nodig is
Bikker maakte het boek vooral voor familie en vrienden.
Nieuws 24 sep, 20:18
Schilderen als tweede ‘carrière’ voor Ammerse architect Bert Bikker
Afbeelding
Nieuws 24 sep, 16:22
Gemeentebestuur Molenlanden bereid om queer-community te ondersteunen, ‘als er naar gevraagd wordt’
De startbijeenkomst van de bouw van de Overtuin.
Zakelijk 24 sep, 15:05
Project De Overtuin in Arkel gaat van start met bouw van eerste 59 woningen

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen