• De Kerkmolen in Molenaarsgraaf.
• De Kerkmolen in Molenaarsgraaf. Foto: Geurt Mouthaan

Nieuwe woningen in Molenaarsgraaf nog ver weg

Algemeen

MOLENAARSGRAAF • De nieuwbouw van woningen aan de zuidzijde van winkelcentrum Molenwaard in Molenaarsgraaf is nog ver weg. Dat stelde wethouder Arco Bikker dinsdag tijdens het persgesprek.

"De gedeputeerde van de provincie is zeer terughoudend wat het betreft nieuwe woningbouwprojecten in het Groene Hart. Wel hebben we overeenstemming bereikt over het aantal woningen die we in Molenlanden willen realiseren; die plooi is gladgestreken." 

Eén van de obstakels in Molenaarsgraaf is de Kerkmolen die vlak in de buurt staat. de molenbiotoop van deze grondzeiler maakt het lastig om het nieuwbouwproject mogelijk te maken. "Dat speelt ook bij de woningbouwplannen van Bleskensgraaf West, maar de molen daar, korenmolen De Vriendschap, staat veel hoger en dus is die locatie veel kansrijker dan die in Molenaarsgraaf."

Voorspoedig
Wethouder Bikker benoemde daarnaast wel een aantal nieuwbouwprojecten in Molenlanden waar wel schot in zit. "In Langerak Zuid worden binnenkort 24 nieuwe woningen opgeleverd, in Oud-Alblas is de nieuwbouw in volle gang, in Hoornaar is de nieuwbouw op de kruising in het dorp in een vergevorderd stadium en in Giessenburg loopt de Doetse Vliet voorspoedig."

Geurt Mouthaan

Redacteur/fotograaf van Het Kontakt-Alblasserwaard en Het Kontakt-Klaroen.nl. Daarnaast actief voor de magazines van Kontakt Mediapartners.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Bloemen en een fles wijn voor Bram Visser en Bert Snoek.
Nieuws 1 minuut geleden
VVD Molenlanden bedankt Bert Snoek en Bram Visser voor hun jarenlange inzet.
Sportpark Souburgh.
Nieuws 2 minuten geleden
Politiek Alblasserdam zet vraagtekens bij overnemen vv De Alblas van Molenlanden: ‘Ik zie alleen maar nadelen op ons afkomen’
Afbeelding
Nieuws 21 minuten geleden
Oasen houdt informatiebijeenkomsten over nieuwe drinkwaterwinning in Alblasserwaard en Krimpenerwaard
Het Kraaienbos in Wijngaarden.
Nieuws 1 uur geleden
Doe mee! stelt vragen over hekken, sloten en cameratoezicht bij natuurgebied Kraaienbos in Wijngaarden

Advertenties uit de krant

JO12-3 van vv Groot-Ammers.
Sport 1 uur geleden
JO12-3 van vv Groot-Ammers kampioen
Het affiche van de 1/8e Triatlon.
Sport 1 uur geleden
Zwembad De Spettertuin houdt 1/8e Triatlon in Noordeloos
• Wethouder Bram Visser.
Nieuws 1 uur geleden
VVD’er Bram Visser kandidaat-wethouder in buurgemeente Hardinxveld-Giessendam
• Nils den Besten.
Zakelijk 1 uur geleden
Nils den Besten nieuwe voorzitter Raad van Commissarissen van FrieslandCampina
Een eerdere editie van het Concert op de Alblas.
Nieuws 21 uur geleden
Derde Concert op de Alblas met Excelsior Papendrecht, André Hazes en ABBA Tribute

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen