Leerlingen Beukelmanschool plaatsen krans bij monument
ALBLASSERDAM • Leerlingen van groep 8 van Beukelmanschool (locatie Weversstraat) hebben vrijdagochtend een krans en bloemen gelegd bij het monument aan de Polderstraat.
Burgemeester Bert Blase begon de plechtigheid in het gemeentehuis met een welkomstwoord. Daarna gaven de leerlingen een presentatie van hun schoolproject over de Tweede Wereldoorlog. De leerlingen maakten hierbij gebruik van lesmateriaal dat is ontwikkeld door de Historische Vereniging West-Alblasserwaard.
Hierna liepen de leerlingen en alle genodigden in een gezamenlijke tocht naar de Polderstraat om door middel van een kranslegging symbolisch de adoptie te aanvaarden. Bij de kranslegging waren ook veteranen, afgevaardigden van de Historische Vereniging en het Oranjecomité aanwezig.
Tijdens de dodenherdenking op 4 mei zal een aantal leerlingen van de Ds. Joannes Beukelmanschool aanwezig zijn en meedoen met de plechtigheid.
Traditie
Aan de hand van dit monument leren de kinderen over de lokale geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog, de traditie van herdenken en de rituelen die daar bij horen. De Alblasserdamse basisscholen doen al vele jaren mee met dit project.
‘Adopteer een monument’ is een landelijk onderwijsproject waarbij leerlingen van groep 7 en groep 8 van het basisonderwijs een oorlogsmonument in hun eigen dorp of buurt adopteren.
Meest gelezen
-
2.171
-
1.781
-
1.138
-
950
-
697
Meer nieuws
- ALBLASSERWAARD • Informatieavond over aanpak provincialeweg N481
- Nieuw-Lekkerland • Fietsenzaak Hoogeveen begonnen op de vrije middag
- Alblasserdam • Gezellig dagje uit met het Rode Kruis
- NIEUW-LEKKERLAND • Hennep en wapens in woning Nieuw-Lekkerland
- ALBLASSERWAARD • Automobilist rijdt 200 kilometer per uur op A15
- Papendrecht • Succesvol offensief tegen zakkenrollerij op de Meent
- Alblasserdam • Kerken en scholen Alblasserdam bij elkaar op bezoek
- Burgemeester presenteert Burgerjaarverslag van Papendrecht over 2012
- Dordrecht • Werkbezoek vanuit Curaçao aan de Drechtsteden
- ALBLASSERWAARD • SGP in Alblasserwaard van start met nieuwe jongerenafdeling




